E-Devlet Sorgulama

E-Devlet Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Sorgulama nasıl yapacağımız makalemizde detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Araç Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirirken e-devlet sistemini de kullanabilirsiniz. Ancak e-devlet sistemini kullanabilmeniz için onaylanmış bir e-devlet şifresine sahip olmalısınız. Aşağıdaki ekrandan sadece araç plaka no girerek plaka sorgulama işleminizi gerçekleştirmeye çalıştığınızda teknik aksaklıklarla karşılaşacağınızdan e-devlet şifrenizi almış olmanız sorun yaşamanızı engelleyecektir. E-Devlet Sorgulama şifresini size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz.

Plaka Sorgulamanın nasıl yapılacağına geçelim. E-Devlet şifrenizin olduğunu ve sorgulama için gerekli bilgilere sahip olduğunuzu varsayıyoruz.

E-Devlet Sorgulama için buradan turkiye.gov.tr sitesine gidiyoruz.

Karşımıza gelecek ekranda araç plaka no ve güvenlik kodunu girip Sorgula dediğimizde muhtemelen teknik bir hata ile karşılaşacağız. Bu hatayı aşmak ve sorgulamalarınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için, sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Sisteme Giriş” bölümünden şifreli giriş yaparak araç sorgulama işlemimizi kolayca gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet Araç Sorgulama

Originally posted 2011-11-20 12:33:59.

Trafik ile ilgili bir önceki yazımız olan Online(Kredi Kartı ile) Araç Borcu Ödeme başlıklı makalemizde Araç Borç Ödeme, Ödeme ve Online Borç Ödeme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Araç Sorgulama, Plaka Sorgulama, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Tramer, OGS Sorgulama işlemlerine gerek duymadığınız günler dileriz.Yorumlar

Yorum yok

Yorum Yapın