EGM Sorgulama

EGM Sorgulama Nasıl Yapacağız?

Günümüzde hemen herşeyin internet üzerinden yapılabildiği bir dönemde yaşıyoruz. Bu gelişime tabii ki devlet kuruluşlarıda hızlı bir şekilde ayak uydurmaktadır. Bu bağlamda araç sorgulama işlemlerimizi internet üzerinden online olarak sorgulayabilir, borcumuzu öğrenebilir ve online olarak ödeyebiliriz.

EGM Sorgulama

EGM Sorgulama sistemi sayesinde araç plakasını girerek sorgulama işleminiz kolayca yapabilirsiniz. Kolayca yapabileceğiniz bu sorgulama işlemi için bir kaç bilgiyi ilgil kutulara girmeniz yeterli olacaktır. EGM Araç Sorgulama için gerekli olan bilgiler; araç plaka numarası ve sistem tarafından insan olduğunuza dair güvenlik doğrulama nurasını girerek sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama yaptıktan sonra araca ait aşağıdaki bilgilere ulaşacaksınız.

Bunlar; Araç Plaka bilgisi, Araç Modeli, Araç Markası, Araç Sahip Belge Tarihi, Tescil Birimi(Aracın tescil edildiği yer bilgisi),  araç rengi, cinsi, çalıntı olup olmadığı ve hak mahrumiyeti var mı gibi araç hakkında hemen hemen tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.

Araç Sorgulaması yaptığınız aracın eğer ha mahrumiyeti bulunuyorsa, bu aracın kredi kullanılarak alındığı ve büyük ihtimalle kredisinin kapatılmadığı anlamına gelmektedir. Bu Araç satışa çıkarıldığına göre araca ait kredi kapatılmış olabilir ancak borcun tam olarak kapatılıp kapatılmadığından emin olmak için aracı satan kişiden araç borcunu kapattığına dair banka dekontunu mutlaka istemelisiniz.

EGM Araç Sorgulama

 

Originally posted 2011-11-21 10:53:09.

Trafik ile ilgili bir önceki yazımız olan Online(Kredi Kartı ile) Araç Borcu Ödeme başlıklı makalemizde Araç Borç Ödeme, Ödeme ve Online Borç Ödeme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Araç Sorgulama, Plaka Sorgulama, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Tramer, OGS Sorgulama işlemlerine gerek duymadığınız günler dileriz.Yorumlar

Yorum yok

Yorum Yapın