Kişi Sorgulama ve Kişi Arama

Kişi Sorgulama Yapabilir miyim?

Evet kişi sorgulama yaparak gerçek kişi veya mükellef sorgulama ile sorgulama yaptığınız kişinin yurtdışına çıkma yasağı olup olmadığını, T.C Kimlik nurasını kullanarak sorgulayabilirsiniz.

gib.gov.tr kişi sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Gelir idaresi Başkanlığı’nın kişi sorgulama sistemini, kişi sorgulama otomasyonuna geçmiş vergi dairelerinden sorgulanabilmektedir. Eğer bulunduğunuz il ya da ilçenin vergi dairesi kişi sorgulma otomasyonuna geçtiyse, sisteme giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifrenizi almanız gerekir. Bunun için Internet Başvuru Dilekçesi ni, Tüzel kişiler, Gerçek kişiler, Adi ortaklıklar dan hangisi size uyuyorsa o dilekçeyi ve Zarf Teslim Yazısını doldurarak vergi dairenize başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için gib.gov.tr yi ziyaret edebilirsiniz. Kişi sorgulama ve kişi arama sistemi için gerekli kullanıcı adı ve şifreyi edindikten sonra bu bilgileri kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer bilgilerinizi 5 kereden daha fazla hatalı girerseniz sistem tarafından sisteme girişiniz 10 dakika bloke edilecektir. Daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Kişi Sorgulama

Diğer sorgulamalarınız için araç sorgulama linkinden faydalanabilirsiniz.

 

Originally posted 2011-12-10 12:52:12.

Trafik ile ilgili bir önceki yazımız olan Online(Kredi Kartı ile) Araç Borcu Ödeme başlıklı makalemizde Araç Borç Ödeme, Ödeme ve Online Borç Ödeme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Araç Sorgulama, Plaka Sorgulama, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Tramer, OGS Sorgulama işlemlerine gerek duymadığınız günler dileriz.Yorumlar

Yorum yok

Yorum Yapın