Trafik Sorgulama Linkleri

Trafik Sorgulama için Hangi Linkleri Kullanabilirim?

Trafik ile ilgili Sorgulama yapmak isteyen ancak Sorgulama yaparken kullanacağı siteyi ya da bu sitelerde izleyeceği yolu bilmeyen araç sahipleri için bu makalede Sorgulama yapmak için hangi siteleri ve bu sitelerde hangi linklerin kullanılması gerektiği anlatılacaktır.

Çoğu zaman trafik sorgulamaları yaparak, ikinci el araç almadan önce aracın bilgilerine ulaşmak ya da mesela trafik cezası yediysek, trafik cezası ödeme işlemleri ya da vergi borcu var mı yok mu anlamak için bazı sorgulamaları yapmamız gerekir.

Araç Sorgulama Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesinden (gib.gov.tr) ya da devletin kısa yolu olan, e-devlet kapsamında turkiye.gov.tr den sorgulamak sureti ile öğrenilebilir.

Gelir İdaresi Başkanlığı sitesini kullanarak nasıl sorgulama yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Gelir İdaresi Sorgulama

Devletin kısa yolunu kullanarak araç bilgilerine için aşağıdaki kısmı kullanabilirsiniz.

e-devlet sorgulama


Araç Sorgulama

 

 

 

Originally posted 2011-12-18 11:05:35.

Trafik ile ilgili bir önceki yazımız olan Online(Kredi Kartı ile) Araç Borcu Ödeme başlıklı makalemizde Araç Borç Ödeme, Ödeme ve Online Borç Ödeme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Araç Sorgulama, Plaka Sorgulama, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Tramer, OGS Sorgulama işlemlerine gerek duymadığınız günler dileriz.Yorumlar

Yorum yok

Yorum Yapın