Tramer Sorgulama

Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır

Tramer Sorgulama nasıl yapılır konusuna geçmeden önce, isterseniz tramer nedir, ne işe yarar, kuruluş amacı nedir, nasıl bir hizmet sunmaktadır, bize sağladığı avantajlar nelerdir gibi sorulara cevap arayalım.

Tramerin kuruluş amacı temel olarak tüm sigorta şirketleri tarafından oluşturulan bilgileri bir veritabanında toplayarak, bu bilgilerin tek bir kaynaktan ulaşılabilir hale getirilmesidir. Trafikte tescilli bulunan bütün araçların sigorta bilgilerinin tek bir kaynaktan ulaşılır olmasının birçok avantajları bulunmaktadır.

Peki bu veritabanında hangi bilgiler tutulmaktadır? Tramerin bu devasa veritabanında biraz sonra aşağıda sayacağımız bilgiler tutulmaktadır;

    • Ülkemizde faliyet gösteren sigorta şirketlerinin yapmış olduğu sigorta poliçelerinin tamamı. Örneğin siz aracınıza sigorta yaptırdığınızda, yaptırmış olduğunuz bu sigorta bilgisi derhal “tramer” veritabanına işlenmektedir.
    • Tramer, Sigorta yapılan araç hakkındaki tüm bilgileri, ülkemizde bulunan bütün sigorta şirketlerinden alarak, araç hasar bilgisini sigorta kayıtları ile eşleştirir.
    • Hasar Durum Belgesini merkezi olarak düzenleyen kurum da yine tramerdir.
    • Kamoyunun bilgisine bazı raporlar sunmak. Bu raporlar; hasar verileri, sigortalılık oranları gibi bilgileri uygun formata getirerek yayınlamak. Tramer’in faliyet alanlarından biridir.
    • Yetkisi bulunan kullanıcıların sigorta hakkındaki tüm bilgi ihtiyacını karşılamak.

 

 Tramerin Yaptığı İşlemler

Ülkemizde bulunan motorlu taşıtların tescil oldukları zaman oluşturulan bilgilerini Emniyet Genel Müdürlükleri’nden online olarak günlük olarak alır.

Tramer aynı zamanda sigorta şirketlerinin rucu alacakları ile ilgili mahsuplaşma işlemlerini kolaylaştırmış olur.

Kendi bulunduğu sektörün gelişmesine teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak katkıda bulunmaya çalışır.

 Tramerin Sağladığı Kolaylıklar

Tramer, Sigortasını yaptırmayan sürücülerin kolay ve sağlıklı bir şekilde tespit edilmesini sağlar.

Uygulama birliği sağladığı için, trafik sigortasında sigorta sistemine olan güvenin artırılmasını sağlar.

Sigorta işlemleriniz sırasında herhangi bir sahtekarlıkla karşılaşmanızın önüne geçer.

Trafik Sigortası yaptırılacağı zaman sağlıklı bir fiyatlandırma yapılmasını sağlar. Bunu şu şekilde yapar; Trafik sigortası verilerini tek bir merkezde toplayarak, günlük olarak günceller ve bu güncel bilgileri ilgili kişi ve kuruluşların ortak kullanması için paylaşır.

 Tramer Sorgulama Özet:

Tramer Sorgulama yaparak araç sigorta  geçmişi ve aracın geçmişte herhangibir kazaya karışıp karışmadığını anlayabilirsiniz. Bu sigorta sistemi ülkemizdeki tescil edilmiş bütün araçların sigorta bilgisini kapsayan en geniş kaynaktır. Sorgulama yapmak için aşağıdaki bölümü kullanabilirsiniz.

Tramer Sorgulama

tramer sorgulama

 

Originally posted 2012-01-06 16:21:07.

Trafik ile ilgili bir önceki yazımız olan Online(Kredi Kartı ile) Araç Borcu Ödeme başlıklı makalemizde Araç Borç Ödeme, Ödeme ve Online Borç Ödeme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Araç Sorgulama, Plaka Sorgulama, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Tramer, OGS Sorgulama işlemlerine gerek duymadığınız günler dileriz.

BENZER MAKALELERYorumlar

Yorum yok

Yorum Yapın