2019 Model Lamborghini Urus Teknik Özellikleri ve Tasarım Detayları

2019 Model Lamborghini Urus Teknik Özellikleri ve Tasarım Detayları

20 Ekim 2019 0 Yazar: Editör


Lamborghini, ülkemizde en sık kullanılan SUV modellerinden biri olan ve dünyada çok önemli bir pazar payına sahip olan Urus markasını yıl sonundan önce tanıttı. Piyasaya sunulduktan kısa bir süre sonra, Lamborghini markasının bugünün teknolojisinden nasıl geçtiği belli oldu. Dünyanın en hızlı SUV'sunu üreten Lamborghini markası, teknik verileri ve dikkate değer fiyatı ile uzun süre konuşabilen bir özelliğe sahiptir. Lamborghini Urus, son yıllarda SUV sınıfındaki rekabeti sonlandırmak ve bu segmentte farklı bir yaklaşım benimsemek için kuruldu. Özellikle Bentley ve Rolls-Royce şirketlerine karşı bir hareket olarak görülen Lamborghini Urus modeli, süper otomobil sınıfının SUV tasarımına geçmesini sağlamıştır.

Lamborghini Urus Özellikleri

Bir çift SUV olarak üretilen Lamborghini Urus, sportif tasarımı ile de dikkat çekiyor. Araç çok iyi bir performansa ve 5 metre uzunluğa sahip. 3003 mm aks boşluğu ile birlikte, Coupe araçlarının dar yaşam alanı da ortadan kalkar. Diz mesafesi de çok iyidir ve sürücü için hoş bir yaşam alanı yaratılmıştır. Dört kapılı Lamborghini Urus da 2 + 2 oturma planına sahiptir. Bu şekilde, Lamborghini Urus spor otomobilinin arkası bile misafirlerin atmosferini yaşayabilir.

Lamborghini Urus Teknik Detaylar

Fabrikasyon Lamborghini Urus modeli 21 inç jantlarla geliyor. Motor 4.0 litre ve V8'de çift turboşarjlı bir benzin canavarı var. Yol canavarı olarak adlandırılan Lamborghini Urus, ayrıca 850 beygir gücü ve 850 nm tork gücü üretiyor. Dört tekerlekten çekiş aynı zamanda disk seramik seramik disk frenlere de sahiptir. 2 ton ağırlığında olmasına rağmen, kısa sürede durma başarısını arttırır. 616 litrelik bagaj bölmesi, aracın ne kadar çok yönlü olduğuna dair en iyi göstergedir. Koltuklar katlandığında bagaj bölmesi 1596 litre yükleme kapasitesine sahiptir.

2019 Yeni Lamborghini Urus Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Araç 2019 yılında piyasaya sürülecek. Avrupa fiyatı 171.429 euro

Yeni Lamborghini Urus Teknik Özellikleri

Motor: 4.0 litre 640 hp 850 Nm tork (çift turboşarjlı benzin)
Vites kutusu: 8 vitesli otomatik şanzıman
Verim: 0-100 km / sa: 3,6 saniye – Maksimum hız: 305 km / sa
Yakıt tüketimi: Ortalama / Co2: 12.7 / 290 g / km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 5112 mm / 1638 mm / 2016 mm
Yakıt tankı: 85 litre (+10 litre yedek depo)
Bagaj Alanı: 616 litre
Boş ağırlık: 2154 kg

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.