Mazda 6 2019  İncelemesi

Mazda 6 2019 İncelemesi

22 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Mazda 6’nın tanıtımıyla, birçok insanın dikkatini bu araca yönelttiğini görüyoruz. Orta sınıf için tasarlanan bu araç, son yıllarda birçok değişiklik geçirdi ve yeni bir görünüme sahip. Şirket, 2018 ve 2019 model araç tasarımlarında dış görünüşe çok dikkat ediyor ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda iç ve motor parçalarında değişiklik yapıldı. Fakat her ne ise, mühendisler çok fazla ilgi göstererek muhteşem ve dinamik görünümlü bir araç yarattılar. Bu yazıda 2019 Model Mazda 6 ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları sunmaya çalışacağız.

2019 Model Mazda 6 Teknik Özellikleri

Mazda 6 İnceleme
Mazda 6 İnceleme

Mazda 6’nin motoru 4 silindirli bir motora sahiptir ve motor 1998 cc bir hacme sahiptir. Motorun motoru 165 beygir, 6000 dev / dak. güce kadar. Maksimum tork 213 Nm – 4000 rpm’dir. Mazda 6, saatte maksimum 209 kilometre hıza ulaşıyor. Motor gücünün etkisiyle, bu aracın ortalama hızı 0 ila 100 kilometre, 10.6 saniyedir. En düşük paket özellikli modelin bile 270,000 TL’den satışa sunulması umulmaktadır. Çok güçlü bir motora sahip olan bu aracın yakıt tüketimi ile ilgili detaylara gelirsek; Benzinli otomatik versiyon, 100 kilometrede ortalama 6,1 kilometre tüketir. Bu oranın artması veya azalması tamamen insanların aracı kullanımlarına bağlıdır. 139gr / km karbon salımı, aracın çevreye karşı da duyarlı olmasını sağlar.

Mazda 6 çok profesyonel bir iç tasarıma sahip ve ön ve arka koltukları sıfırdan tasarladı. Koltuklar, göstergeleri her şekilde okumanızı sağlayacak şekilde tasarlandı. Gösterge panellerinin neredeyse tamamı, sürüş süresinde sürücünün işini kolaylaştıracak şekilde geliştirilmiştir. Her araçta bulunan standart özellikler gibi navigasyon, seyir kontrolü, şerit çıkışı uyarısı bu araçta da görülmektedir. Gelişmiş güvenlik kontrolü, 360 derece dönen akıllı araç içi ve araç dışı kameralar, araç daha güvenilir hale getirir. Eylül 2018’de lanse edilen Mazda 6, ÖTV indirimleri sayesinde çok ekonomik hale geliyor.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.