2019 Porsche Taycan Özellikleri Ve Beklenen Fiyatı

2019 Porsche Taycan Özellikleri Ve Beklenen Fiyatı

11 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Bir Alman otomobil markası olan Porsche’nin spor araba geçmişi ve efsanevi tasarımları var. Herkesin hayran olduğu bu otomobil markası özellikle 911 olarak piyasaya sürdüğü hızlı ve estetik otomobiliyle daha çok yer edindi. Bu modelden sonra Porsche markası teknolojisinde her yeniliği kullanmaya başladı; ve marka değeri. 1899 yılında tasarlanan ilk hibrit elektrikli otomobil, modelin kurucusu Ferdinand Porsche idi. Daha sonra, Porsche, dünyanın en hızlı otomobili üretme çabalarına devam etti ve araç içi teknolojisini güncellemek için sürekli bir çaba sarf etti. Elektrikli araç pazarının sürekli arttığı bir pazarda, Porsche gibi kaliteli bir markanın otomobil modelleri düşünülemezdi.

Porsche Taycan Modelinin Açıklaması

E sınıfı elektrikli otomobil konseptine ait olan Taycan, aslında markanın tanıttığı ilk tamamen elektrikli otomobil. Bu yüzden Porsche kullanıcıları araba hakkındaki bilgilere anında erişmek istiyor. Aslen Porsche’nin modern 70. yıldönümünde tanıtılan Taycan, genç ve canlı bir at anlamına geliyor. Literatüre Türkçe kökenli bir kelime olarak tanıtılan Taycan, çevre dostu teknolojiye geçiş yapan Porsche markasının en değerli üyelerinden biri olma yolunda ilerliyor. 2019’un son aylarında piyasaya çıkması beklenen Taycan, yaklaşık 10.000 kişinin ön sipariş listesini bekliyor. Porsche tarihinin gelişmesinde ilk kez, Taycan tam elektrikli bir otomobil modelidir ve Tesla S Modeline ciddi bir rakip gibi görünmektedir.

2019 Porsche Thai

Porsche Taycan 

Porsche Taycan, toplam sistemdeki performansı bakımından 600 beygir gücüne sahip. Tork değeri henüz bilinmemekle birlikte, elektrikli tahrik aktarma sisteminin başarılı bir şekilde çalışması sayesinde aslında yüksek bir beklentidir. 20 dakikalık bir şarjın ardından, aracın menzili yaklaşık 400 kilometredir. Aynı zamanda, bu aralığın yeni açıklamalarla 15 dakika içinde gerçekleştiğine dikkat edilmelidir. 100 kilometreye ulaşma hızı 3,5 saniyedir. Taycan, 12 saniyeye ulaşmadan 200 kilometreye ulaşabiliyor. Senkron motor çifti sayesinde, 600 beygir gücü performans elde edilir. Araç 4 tekerlekten çekişe sahip ve 1919’da kullanılan yarış arabası hibrid motorlarına çok benzer.

Porsche Taycan Piyasa Fiyatı Beklentisi

Her yıl 25 bin adet satılması beklenen Porsche Taycan modelinin üretimi sadece motorda çalışan 40 uzman personelden oluşuyor. Bu kadar etkileyici ve detaylı bir çalışmadan sonra, aracın fiyatının belirli bir seviyede olması bekleniyor. Piyasada 75 bin dolar ile 80 bin dolar arasında bir fiyatla beklenti yaratan Porsche Taycan, ülkemizde oldukça beklenen bir model.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.