Range Rover Evoque İncelemesi

Range Rover Evoque İncelemesi

17 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Range Rover Evoque

 

Türkiye’nin en popüler ve en çok tercih edilen otomobil modellerinden biri olan Land Rover’dan SUV, Range Rover Evoque aracını tanıttı. Çok daha güçlü motoru ve daha büyük iç hacmi ile piyasaya sürülecek olan modelini resmen tanıtan Land Rover da yeni modelde oldukça iddialı.

Büyük iç hacmi

Tanıttığı aracı ile ilk önce daha geniş bir iç mekan dikkat çekiyor. Aracın boyutu diğer modellerden farklı olmasa da, en popüler teknoloji PTA kullanılarak aracın içi artırıldı. PTA platformunun kullanılmasıyla, önceki modele kıyasla% 6 daha geniş bir bagaj hacmi var. Bagajın toplam hacmi 591 litre olarak tanıtıldı.

Son zamanlarda kullanılan ve vazgeçilmez gövde tasarımında kullanılan Land Rover ve Jaguar araçları 2020 modelinde Range Rover Evoque de görüyoruz. Dış hatlara gelince, Land Rover’ın kısa süre önce pazara sunduğu Velar modeliyle olan benzerlikler dikkat çekiyor.

Konfor için

Bu otomobil, konfor meraklıları, iç mekanı genişletmek ve size daha fazla alan vermek için doğru seçimdir! Hem sürücü koltuğunda hem de diğer koltuğa seyahat edenlerde kendilerini kral gibi hissettiren rahatlıkla dikkat çeken Range Rover Evoque modelleri, bu özelliği 2020 tasarımında koruyor ve ekstra avantajlar sunuyor.

Araç, yeni tasarımında 20 mm’lik bir diz mesafesi sunuyor.

 

2020 Range Rover Trafikte yargılanıyor.

Range Rover Evoque, kontrolü korumak ve sürüşün tadını çıkarmak için 600 milimetreye kadar tüm su birikintilerinden geçmenizi sağlar. Otomobilde ilk kez yer alacak ve tanıtım sırasında da dikkat çeken ClearSight GroundView özelliği, size araç ve yolun tam kontrolünü verecektir. Bu özellik sürüş sırasında veya kontak kapalıyken aracın önünde ve altında neler olup bittiğini gösterir. Fonksiyonel kameralar sayesinde aracın önünden öne ve alt kısmına kadar konsolun kontrolü tamamen sizde.

2 Farklı İletim Seçenekleri

Range Rover Evoque 2020, iki farklı şanzıman seçeneğine sahip olacak. Manuel ve önden çekiş seçeneğine ek olarak, dizel, 4 × 4 ve 9 vitesli otomatik şanzıman modeli,bu model için tercih edilen araç olacaktır.

Güçlü motor da dikkat çekiyor. Hem benzinli hem de dizel olarak satılmak üzere hazırlanan araç, her iki yakıt türüne göre de farklı beygir gücü üretecek. Dizel araç almak isteyenler 150, 180 ve 240 beygir gücüne ulaşabilirken, benzinli modellerin beygir gücü 200, 250 ve 300 olacak.

 

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.