Açık Hava Filtresi Nedir? Ne İşe Yarar?

Açık Hava Filtresi Nedir? Ne İşe Yarar?

10 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Açık Hava Filtresi Nedir?

Peki bu parça ne yapıyor? Motorun yakıtı verimli bir şekilde yakması için düzenli bir hava akışı gereklidir. Yanma için gerekli havayı soluyamayan araçtan düzenli performans beklenmeyecektir. Havanın girdiği yer burasıdır.

Araç şirketleri, aracın verimli ve dengeli çalışması için gerekli hava filtresini üretiyor ve kuruyor. Bu bölüm, gerekli havayı motora aktarmak için mikro gözeneklerle tasarlanmıştır. Kir ve toz içeren hava parçacıklarını odasına hapseder. Açık hava filtresinin gözenekleri, yoğun hava girişi için tasarlanmıştır; bu, bu parçacıkların motor bloğuna gireceği anlamına gelir. Bu, motorun aşınmasına ve ömrünü kısaltmasına neden olur. Açık hava filtresi tarafından aşırı hava girişi ve motor bloğunun zaman içindeki aşınması nedeniyle, yakıt masrafları artacaktır, bu da hem onarım hem de yakıtta bütçenize zarar verecektir..

Peugeot 306 1.8 xt JSV Dış Hava Filtresi

Dış Hava Filtresinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Aracınız size bu sorunun en iyi yanıtını gösterir. Açık hava filtresi bütçelerini ve aracın sağlığını düşünen araç sahipleri için iyi görünmese de, durum arabalarından yüksek sesler duymak ve daha fazla performans arayanlar için iyidir. Mevcut durumda aracınıza zarar vereceğini düşünmemenize rağmen, açık hava filtresinin uzun süre aracın motor kısmına zarar vereceği açıktır. Açık hava filtresi Kullanıcılar için en sağlıklı yöntem, dış mekan filtrelerini sık sık çıkarmak ve bir hava kompresörü ile temizlemektir. Bu yöntem filtreye hava içeriden dışarıya sokularak elde edilir. Filtrede kalan toz parçacıkları bu şekilde temizlenir ve araca tekrar bağlanır.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.