Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

19 Ekim 2019 0 Yazar: Editör

İkinci el araba alırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Aslında, araba kullanmak, mayına basmadan mayınlı bir yolda bir hedefe ulaşmak gibidir. Bu nedenle, bu süreçte baktığınız arabaları çekmeden çok dikkatli olmalı ve hareket etmelisiniz. Aceleci olmayın ve birçok konuda araştırmacı olarak önleminizi almalısınız.

Bir araba almak için, araçları önce çevrimiçi reklam sitelerinden tek tek bütçenize göre inceleyebilirsiniz. Size en yakın araçları tercih ederseniz, elbette seyahatiniz ve diğer masraflarınız daha makul olacaktır. Bununla birlikte, satıcıyla iyi bir görüşme yaparak çok uzak bir şehirden araba almak da mümkündür. Reklamları tek tek incelerken, satın almak istediğiniz araç markasına ve modeline göre karar vermeli ve aracın yaşına, kilometresine ve mazotuna, benzin seçeneklerine göre karar vermelisiniz.

Dizel araç alacaksanız, mümkünse 120 bin km’yi geçen araçlardan kaçının. Dizel araçlarda, araba çok temiz kullanılmazsa, 120 bin km sonra, harcamalarınız oldukça yüksek olabilir. Özellikle motor arızası durumunda, bir benzinli araca kıyasla büyük miktarda masrafa maruz kalabilirsiniz. Öte yandan benzinli araçlar dizel kadar fazla ilgi istemezler ve çok daha fazla km’ye dayanabilirler. Bununla birlikte, benzinli araçlarda LPG kullanılması, motorun ömrünü yıllarca kısaltabilir ve beygir gücünü azaltabilir. Bu nedenle, düşük kilometreli araç seçimi, öncelikle dizel ve benzinli araçlarda çok önemlidir, göreceli olarak daha toleranslıdır.

Aracın üretim ve kalkış tarihi çok önemlidir. Kullanıcı hatası nedeniyle 150 bin km mesafedeki ve 40 bin km mesafedeki bir araç aynı aşınma payına sahip olabilir. Ancak, yıllarca kapalı bir otoparkta kullanılmış bir araçsa durum farklı olacaktır. Bunu anlamak mümkün olmamakla birlikte, satıcı elbette sizi ikna etmek için süslü kelimeler kullanabilir. 20 yaşında bir aracın boyası, koltukları ve motoru çok az kullanılsa bile, aşınma meydana gelir. MTV çok küçük otomobillerde sizi üzebilir.

Taksi bulunan araçlardan ve kiralık araç olarak kullanılan araçlardan uzak durun. Kiralık araç olarak kullanılan modeller ve taksilerde kullanılan modeller zaten açıktır. Boya durumu da araca bir el verecek. Her gün farklı insanlar tarafından kullanılan kiralık araçlardan gelip gelmeyeceğiniz bilinmiyor ve her gün zorlu bir geçmişe sahip araçlar sizi üzecek durumda.

Kaza durumunu sms ile kolayca öğrenebilirsiniz. Çok küçük kazalarla araçtan uzak durun. Çünkü kazalar küçük de olsa acemilerden geçtiğini anlamak mümkün. Büyük kaza araçlarında sıkıntıya neden olabilir. Ancak, bir otomobille ilgileniyorsanız, kazanın şasi ve direkler üzerinde herhangi bir oyuna neden olmadığından emin olun.

Otomobillerde boyanın değişen durumu aslında birçok konuda size fikir verecektir. Çatısı üzerinde boya bulunan bir aracın devirilmesi muhtemeldir ve kaput üzerinde boya ve işleme yapan aracın önden büyük bir kaza geçirmiş olma ihtimali yüksek. Genel olarak, çamurluk değişimi çok önemli sayılmaz. Bununla birlikte, eğer çamurluk değiştiyse, ön taraftan büyük bir kaza olabilir, ancak kaputa vurarak ve alttan bir darbe alarak araca zarar vererek araç eksik olabilir. Bunu bilmek için, uzmanınızın teftişine veya gerçekten güvendiğiniz uzman bir şirkete gitmelisiniz. Bununla birlikte, yalnızca para kazanmak ve değerlendirmeyi 24 saat garanti vermek için değerleme yapan şirketleri değil, aynı zamanda işlerini gerçekten profesyonelce yapan markalı ve gerçek ustalarla çalışan uzman şirketleri de tercih etmelisiniz.

Kadınlar yolda araba sürmekten şikayet ederler ve bazıları onunla dalga geçebilirler. Ancak, bir araba satın alırken, bay lady dok, doktor memur, dan memur vs gibi kelimelerden etkileniriz. Cinsiyet veya mesleğe bakılmaksızın her kişinin farklı bir sürüş tarzı ve kişiliği vardır. Araba alırken asla mesleğe veya cinsiyete göre karar vermeyin. Genel olarak, genç insanların aracı daha aşağılayıcı kullandığı fikri doğru olabilir. Ancak günümüzde, genç ve gerçekten temiz araba kullanan insanlar var. Bu nedenle, kişinin aracı yüz yüze görüşmenizde nasıl kullandığını anlayabilirsiniz.

Klimanın çalışıp çalışmadığını, kaseti, pencere açma / kapama düğmeli cam anahtarını, sileceklerin durumunu, koltuk ayarlarında bir sorun olup olmadığını, araba almaya karar verirken, hava yastığı tamamen açılmaz Önceden, direksiyon simidinin ve aracın sertliği sağa veya sola doğru çeker, lastiklerin durumu, soğutma sistemi iyi çalışıyor ve nihayet akünün ne kadar süre kalacağını görmek için bir süre deneyin, cabriolet aracının araç su alıyor. Bu ayrıntılı detaylar, işinizi aşmamak açısından önemli olacaktır.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.