Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili Yöntemleri Nelerdir?

Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili Yöntemleri Nelerdir?

9 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Arabası olan herkes arabasının temiz ve bakımlı olmasını ister. Bunun için zaman ve para harcar. Ancak, rahatsız edici olaylardan biri olan paslanma bazen can sıkıcı olabilir. Temizlik, mutlu ve keyifli geziler için vazgeçilmez kurallardan biridir. Temizleme ile paslanmayı önlemek de mümkündür.

Aracı nasıl temizlemeliyiz?

Her şeyden önce, araçta kullanılacak deterjanlar çok önemlidir. Ev tipi çamaşır deterjanı kullanmayın. Özel ve tahribatsız deterjanlar kullanılmalıdır. Asla çamaşır suyu kullanmayın. Kullandığınız bezler bile özenle seçilmiş aleti çizmeyecek bezler olmalıdır.

Temizliğe batırmayın!

Uzun süreli temizlik uzun vadede pasa neden olabilir. Kullanacağınız spreyler kullanacağınız alana özel olmalıdır. Su ile temizlemek en iyisidir. Ayrıca temizlik yaparken araca basınç uygulamamak da önemlidir. Bu temizliği yaparsanız, potansiyel problemlerden arınmış olacaksınız.

Arabada Pas Nasıl Kaldırılır

En büyük sorunlardan biri araçtaki pas. Can sıkıcı ve kötü görünen bu paslanmadan kurtulmanın bazı yöntemleri var. Araca zarar vermeden paslanmadan kurtulmak o kadar zor değil.

Kola ile Pas Temizleme Yöntemi

Kola ile pastan kurtulun!

Aracınızdaki pastan kurtulmanın en kolay yollarından biri olan kolalı aracınızla pastan kolayca kurtulabilirsiniz. Önce bezi bir beze dökün ve ardından bezi paslı alana koyun. İşlemi daha hızlı yapmak için bir beze ihtiyaç duymadan kolayca paslı bir zemine dökebilirsiniz. Kola paslı alana yaklaşık beş dakika dokunsun. Sonra süngerin yumuşak trafıyla kolaya hafif bir baskı uygulayın. Bu şekilde, kola ve süngerin yüksek asidik mukavemeti sayesinde pastan kolayca kurtulabilirsiniz.

Kola içindeki asit paslanmaya etkilidir. Kola’yı kullanarak bu sorundan çabucak ve zahmetsizce kurtulabilirsiniz. Bütün süreç sadece bir saat içinde bitiyor. Ondan sonra, arabanız da pastan eser kalmayacaktır. Arabanıza nasıl bakacağınız ve pastan kolayca ve hızlıca nasıl kurtulacağınız konusunda size temel bilgileri sağladık. Aracınızla iyi günler!

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.