Arabamızı Nasıl Modifiye Edebiliriz?

Arabamızı Nasıl Modifiye Edebiliriz?

26 Ekim 2019 0 Yazar: Editör


Ülkemizde bu kavram çok ilginç ve pazarlaması kolaydır.
İki çeşit modifiye yöntem derhal akla geliyor. İlk; Otomobilimiz dış görünüşle ilgili, diğeri otomobil motorumuzda yaptığımız değişiklikler. En yaygın olanı harici değişikliktir. Çünkü insanları finansal açıdan zorlamayan işlemlerden oluşuyor. Motordaki modifikasyonlar daha fazla güç, hız ve performans arttırıcı değişikliklerdir.

Araba değişikliği para vermek ve para vermek anlamına gelmez. Daha fazla sabır, zaman, estetik ve finansal kaynaklar gerektirir. Çünkü çalışma sırasındaki en küçük hata aracınızın kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Örneğin, eğer değiştirilmiş bir otomobil motorunun sahibiyseniz ve beygir gücünü 130 beygir gücünden 200 beygir gücüne çıkarmayı başardıysanız, iş sadece motor gücünü arttırmakla bitmez. Aracın diğer donanımları birbirine uyumlu bir şekilde bağlandığından, bir bütün olarak düşünmelisiniz. Bu, fren balatalarının, disklere ve lastik kuvvetine bağlı olarak milimetre cinsinden ayrıntılı olarak hesaplandığı anlamına gelir. Bu nedenle, gücü yüksek olan araçlara genellikle performans lastikleri takılır, bu da iyi yol tutuşu ve frenleme anlamına gelir.

Nasıl değiştirilir?

Türkiye'de bu çalışmaya ilgi artmaktadır. Neredeyse her şehirde, hayatın her kesiminden insanlar, bu iş için parça satan dükkanların açıldığını, endüstrilerde değiştirilmiş konuların tartışıldığı ve değiştirilmiş araçların trafikte arttığını görebilirler.

Modifiye Dış; Aracın dış görünümü, isteklerimize göre tasarlanarak çeşitli uygulamalardan geçme işlemidir. Bunlar; Cam filmi, far kitleri, neon aydınlatma, jantlar, lastikler, rüzgarlıklar ve spor amortisörleri vazgeçilmez dış modifikasyonlar arasındadır.

İç Modifiye; Chip Tuning, nitro oksit sistemi, hava filtresi, egzoz ve boşaltma valfı.

Yasaklanmış Modifiye Araçlar

Diğer sürücülerin ve yayaların riski, aracın hem yanlış hem de dikkatsiz modifikasyonlarının yanı sıra, sürücü tarafından yapılan yüksek hızda sürüş ve şerit ve hafif ihlal gibi birçok kurala uyulmaması nedeniyle çok yüksektir. Ayrıca, yüksek ses ve egzoz dumanları çevrede gürültü kirliliğine neden olduğu için şikayetler kesilmedi. Bu şikayetlerden yola çıkan polis departmanı, Temmuz 2014’te bu araçları trafiğe kapatmaya karar verdi.

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.