Arabanın Geç Çalışma Nedenleri Nelerdir?

Arabanın Geç Çalışma Nedenleri Nelerdir?

19 Ekim 2019 0 Yazar: Editör

Sahipleri tarafından en sık sorulan sorular arasında aracın geç çalışmasının nedenleri vardır. Bu nedenle, aracınızın geç kalmasına neden olan sorunları size açıklamak istiyoruz.

Hava filtresi

Aslında, hava filtresi, birçok kullanıcının çok fazla dikkat etmediği parçalar arasındadır. Aracınızın hava filtresi tıkalıysa, aracınızın geç kalmasına neden olan sorun olabilir. Bu nedenle, bakıma geldiğinde aracınızın hava filtresini 10 bin değiş tokuşa bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Bu filtre son derece ucuz bir ustaya ihtiyaç duymadan kendiniz de kurabilirsiniz. Tıkalı hava filtresi, motorun yeterince hava almasını önleyerek aracın geç çalışmasına neden olur.

Bujilerin neden olabileceği

Aracın başlangıcındaki bujiler, ateşlemeye neden olan parçaların ateşlenmesini başlatmak için aracın geç kalmasına neden olabilir. Sadece bujiler değil, aynı zamanda aracın geç çalışmasında en önemli faktörlerden biri olan bujilerin kablolarının gevşetilmesidir. Böylece bujilerin geç çalışma detaylarından biri olduğunu görebilirsiniz.

starter

Marş motorunu ilk çalıştırdığınızda devreye giren marş motoru, aracı geciktiren faktörlerden biridir. Bu nedenle, bu konuda geç saatlere kadar çalıştığınızı düşünüyorsanız, aracın marş motorunun dengeli çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Pil sorunu

Aracınızın elektrikli parçalarını mümkün kılan parçaların arasında bulunan akü, aracın ilk kullanımı sırasında sorunlara neden olabilecek parçaların arasındadır. Bu nedenle, bataryanızın yeterince çalışıp çalışmadığını ölçerek sorunun bataryadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bulma şansınız vardır. Pilinizle ilgili herhangi bir probleminiz yoksa, yukarıda belirtilen diğer problemlere bir göz atmanızı öneririz.

LPG Araçlarında Çok Yaygın

Günümüzde LPG kullanımına sahip araç sayısının çok yüksek olması, bu sorunun en sık sorulmasının nedenlerinden biridir. Bununla birlikte, hat sisteminde LPG’nin çok fazla tercih edilmesi bu sorunun en aza indirilmesine neden olmaktadır. Bununla birlikte, eğer aracınızın sıralı bir sistemi yoksa, yani ilk çalıştırdığınızda aracınız LPG ile çalışırken, özellikle kış aylarında bu sorunla çok fazla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, bu problemin üstesinden gelmek için, aracı durdurmadan önce sabahları arabanızı benzine almanızı ve benzin üzerinde çalıştırmanızı tavsiye ederiz.

Benzin Filtresi Sorunu

Aracınız dizel veya benzinliyse, yakıt filtrelerinde tıkanma da aracın geç kalmasına neden olur. Bu nedenle, filtrenizin temiz olup olmadığını kontrol etmek için master’ınızdan yardım alabilirsiniz.

Gaz Pompası Sorunları

Benzin pompasının çalışmaması da aracın ilk başlangıcında geç çalıştırmanın bir nedeni olabilir. Yukarıda belirtilen sorunlardan herhangi biri aracın geç kalmasının nedenleri arasında değilse, ustanızdan bilgi alabilirsiniz.

Karbüratör Problemleri

Karbüratördeki tıkanmalar da aracın geç kalmasına neden olan ayrıntılar arasındadır. Karbüratördeki tıkanmalar da aracın geç çalışmasına neden olabilir. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen durumların daha sık görülen sorunlar olduğunu belirtmek isteriz.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.