Arabayla Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arabayla Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

6 Kasım 2019 0 Yazar: Editör


Araba kullanmak, çağımızın her kesiminden insanın yaptığı bir eylemdir. Herkes, ne sebeple olursa olsun araba sürüş sırasında en iyi sürüş deneyimine sahip olmak istiyorum. Bu yazıda bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Araba süren birinin kendine güvenmesi gerekir. Korku ve stres altında araç sürerken dikkatli olmak gerekir, her an kaza geçirebileceğime dair bir fikir sahibi olmak trafikte kişi ve diğer insanları tehlikeye atabilir. Bu nedenle, kişi kendine güvenmeli ve trafik kurallarına uygun hareket etmelidir.

Aracı sürmeye hazır

Fizyolojik bir eksiklik varsa (uykusuz, aç veya tam, gergin) seyahat araba ile sürülmemelidir. Bu, trafiğin daha yoğun olduğu şehir merkezlerinde daha fazla gerginliğe neden olacaktır. Seyahat ederken, varış yerindeki trafik ve yolların durumu kontrol edilmelidir. Uzun bir yoldan gidecekseniz, sürmeye başlamadan önce doğru kıyafetleri ve ayakkabıları seçmeli ve trafikte sorun çıkmasına neden olacak kıyafetlerden kaçınmalısınız. Mevsime uygun giysiler tercih edilmeli ve hava açıksa güneş gözlüğü kullanılmalıdır.

Güvenlik Öncelik Olmalı

Yolculuk sırasında insanlar emniyet kemerlerini takmalıdır. Trafikteki işaretlere ve işaretlere dikkat edin ve öndeki araçla doğru mesafeyi ayarlayın. Trafikte seyahat ederken, dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınılmalıdır. Örneğin, telefonla uğraşmak, tam seste müzik dinlemek, araçtaki insanlarla konuşmak Dikkat Bu yöne çevrileceği için, kişi trafikte sorunlar yaşayacaktır. Araçtaki aynalar sürüş sırasında daima kontrol edilmelidir.

Trafikte seyahat ederken en önemli faktörlerden biri mola vermektir. Durmadan saatlerce ve saatlerce sürmek, yorgunluğa ve halsizliğe neden olacağından, uygun durma yerlerinde durmalı ve yeterince dinlenmeden geri dönmemelisiniz. Seyahat edilecek yer hakkında yeterli bilgi edinilmeli, yolun durumu kontrol edilmeli ve park yeri ile ilgili herhangi bir problem yaşanmadan bilgi verilmelidir. İnsanların araçlarını zorunlu trafik sigortası yaptırmaları ve trafik sigortası yaptırdıklarında kaza riski altında olabileceklerini unutmadan araç sigortası yaptırmaları zorunludur.

Otobüsle seyahat ediyorsanız, kişisel araçla değil, dikkate alınması gereken bazı noktalar vardır. Şehirlerarası otobüslerle seyahat ediyorsanız, ayakta durmamalı ve ayrılmış koltuğa emniyet kemeri takmamalısınız. Otobüsün veya bir başkasının yanındaki kişi yüksek sesle konuşulmamalı ve diğer yolcular rahatsız edilmemelidir. Sürücü, sürücü koltuğuna yakın oturuyorsa, sürücü tarafından konuşulmaması ve dikkatinin dağılmaması gerekir.

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.