Araç Ceza Sorgulama, Araç Cezası, Trafik Cezası, Araç Borç Ödeme

13 Nisan 2020 0 Yazar: Editör

Araç Ceza Sorgulamanın gerekli olduğu bir çok durum bulunmaktadır. Bazen trafik cezası yeri, bazen de yeni bir araba almak istediğimizde araçın borcu olup olmadığını, trafik cezası ödeme lerinin yapılıp yapılmadığını bilmek isteriz. Bu gibi durumlarda araç ceza sorgulama işlemini gerçekleştirmeliyiz. Bu işlemlerin tümünü kısaca araç sorgulama olarak adlandırabiliriz.

Araç Ceza Sorgulama yapmak için tarafınızca bilinmesi gereken bilgiler; Plaka No, Araç Özel Plaka mı?, Vergi Kimlik Numaranız, TC. Kimlik Numaranız ve Araç Tescil Tarihi bilgilerini hazırlamalısınız.

Araç Tescil Tarihini bilmiyorsanız. Ruhsatınızdan aracın tescil tarihini öğrenebilirsiniz. Bütün bu bilgileri girdikten sonra Tamam diyerek araç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sorgulamanın ardırdan, Aracınızın (araç, otomobil, kamyon…) ceza durumunu (ceza puanı), motorlu taşıt vergi cezası olup olmadığı ya da araca ait herhangi bir borcun bulunup bulunmadığını hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Araca ait herhangibir borç varsa bu borcu internet üzerinden kredi kartınzı kullanarak ödeyebilirsiniz. İnternet ortamından, online olarak yapacağınız ödemeler yanlızca kredi kartı ile gerçekleştirilmektedir.

Araç Ceza Sorgulama işlemi ve kredi kartı ile online ödeme işlemleri, vergi dairelerine kayıt yaptırmış bütün araçlar için yapılabilmektedir. İçinde bulunduğunuz yıla ait Motorlu Taşıtlar Vergisi borç taksitlerinizin vadesi geçenler de dahil olmak üzere, online olarak anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödenebilmektedir. Kredi Kartı ile ödeme seçeneğinin avantajı, geçmiş yıllar da dahil, sorgulamış olduğunuz tüm borçlarınızı ödeyebiliyor olmanızdır.

Bu işlemler sırasında herhangibir problem yaşamamak için Araç Sorgulama Videosu kısmından detaylı videoyu izleyebilir, sorgulama işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sizce araç ceza sorgulama gerçekleştiriniz.

Araç Ceza Sorgulama

Originally posted 2011-11-19 11:03:32.

Trafik ile ilgili bir önceki yazımız olan MTV Sorgulama başlıklı makalemizde Motorlu Taşıt Sorgulama, MTV Sorgulama ve Taşıt hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Araç Sorgulama, Plaka Sorgulama, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Tramer, OGS Sorgulama işlemlerine gerek duymadığınız günler dileriz.

Kategori: Araç Sorgulama

Etiketler: Araç Borç Ödeme, Araç Ceza Sorgulama, Araç Cezası, trafik cezası, Trafik Cezası Ödeme