Araç Plaka Borç Sorgulama, Araç Borç Sorgulama, Plaka Borcu Sorgualama, Taksitli Ceza Ödeme

13 Nisan 2020 0 Yazar: Editör

Araç Plaka Borç Sorgulama Yaparak, Araç Borç Sorgulama ve Trafik Cezası Ödeme

Araç Plaka Borç Sorgulama yeni çıkan kanunlar sonucunda, eski dönemlere göre daha da bir önem kazanmıştır. Araç Sorgulama yapılmadığı ve aracın özellikle trafik cezası borcu bulunuyorsa, cezaya uygulanan faiz, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan yeni Karayolları Trafik Kanunuda yapılan yeni düzenleme uyarınca artırılmıştır. Yani Trafik Cezası Ödemelerinde gecikme oluduğunda uygulanan faiz oranı artırılmıştır.

Bununla birlikte trafik cezası ödeme işleminizi peşin olarak yapmak isterseniz, yaptığınız bu sorgulama işlemi sonucunda trafik cezası peşin ödeme indirimi artırılmıştır. Konunun detaylarını aşağıda inceleyelim.

Araç Borç Sorgulama yaptınız ve aracınıza ait bir adet trafik cezası ödeme borcu çıktı. Yeni düzenleme sonucunda Araç Borç Sorgulama yaparak ulaşmış olduğunuz trafik cezası borcunuzu ödemediğiniz taktirde uygulanacak olan faizler hakkında ayrıca trafik cezası ödeme işleminizi hemen yapmak istediğinizde, uygulanacak olan indirimler ve taksitli trafik cezası ödeme seçenekleri aşağıda anlatılmıştır.

Araç Borç Sorgulama sonucunda ödenmemiş borçlarınıza eskiden %1.40 aylık faiz işlerken, yeni düzenleme ile bu oran %5 olarak belirlenmiştir. Bu açıdan bakıldığında sık sık araç borç sorgulama yapılarak aracınızına ait herhangibir borç bulunup bulunmadığını ve eğer borç bulunuyorsa, faizden çok fazla etkilenmemek için mümkün olan en kısa sürede araç borç ödeme işleminizi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Aksi taktirde aracınızın plakasına ait yüksek borçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Araç Borçlarınızı isterseniz ilk taksitini peşin olmak koşulu ile, bir yılda 4 taksit olarak ödeyebileceksiniz. Araç Borçları en geç bir ay içinde ödenmelidir. Aksi taktirde yüksek faizle karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır.

Araç Borç Ödeme için asağıdaki kısımdan ilgili sayfaya giderek sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Araç Borç Sorgulama

Araç Plaka Borç Sorgulama

Araç Plaka Borç Sorgulama Resmi

Originally posted 2011-11-28 11:24:16.

Trafik ile ilgili bir önceki yazımız olan Online(Kredi Kartı ile) Araç Borcu Ödeme başlıklı makalemizde Araç Borç Ödeme, Ödeme ve Online Borç Ödeme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Araç Sorgulama, Plaka Sorgulama, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Tramer, OGS Sorgulama işlemlerine gerek duymadığınız günler dileriz.

Kategori: Araç Sorgulama

Etiketler: araç borç sorgulama yap, Araç Plaka Borç Sorgulama, Plaka Borcu Sorgualama, Taksitli Ceza Ödeme, Taksitli Trafik Cezası Ödeme