Ehliyet Sınavından Kalma Sebepleri

Ehliyet Sınavından Kalma Sebepleri

11 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

18 yaşını doldurmuş olan herkes yasal olarak otomobil kullanabilmek için ehliyet almak zorundadır.Bu sınav Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iki aşamalı yapılır. Trafik kazalarındaki artış nedeniyle, eğitimlerini eksiksiz ve doğru bir şekilde almış olan sürücüler için sürücü ehliyetini almaya artık izin verildi. Bu makalede, ehliyet sınavından kalma nedenleri hakkında size bilgi vermeye çalışacağız.

Ehliyet sınavında kalma nedenleri

Yukarıda belirtildiği gibi, ehliyet sınavı 2 aşamada gerçekleştirilir. Yazılı sınav ve yönlendirme sınavı olarak iki aşamada yapılan sınavın en önemli aşaması, yönlendirme sınavından oluşur. Birçok kişi genel olarak yazılı sınavı geçse de, hala bazı kişilerin yönlendirme sınavından kaldığını görüyoruz. Yazılı ehliyet sınavını geçmenin ana nedeni, sürücü kursu tarafından verilen kurslara katılamamaktır.

Genel olarak, sürücü kursu tarafından verilen dersler, sınavda sorulan tüm sorulara cevap verir. Ancak, son yıllarda ortaya çıkan sorulara bakmak gerekir. 50 sorudan en az 35’ine doğru cevap vermesi gereken adaylar, çalışmadıkları zaman sınavda başarısız olurlar. Ana test, birçok kişinin kaldığı sürüş testinden oluşur.

Genel olarak, direksiyon sınavına girenler yetersiz uygulama veya heyecandan dolayı başarısız olurlar. Sürücü trafik kurallarına uymadığı sürece, adaylar sınavdandan kalır. Bir sinyal vermeyi unutmamak, aracı duraklatmamak, ayna kontrolü, aracı geriye doğru sürmek, tek bir hareketle park etmek sürücülerden beklenen temel davranışlar arasındadır.

Özellikle ikinci kez sinyal vermeyi unutan ve ikinci kez aracın durmasını sağlayanlar otomatik olarak sınavdan kalır. Bu nedenle, sürücü kursu tarafından verilen sürücü kurslarına katılmak zorundasınız. Heyecan stresini yeni sınav sistemi ile birlikte almak, ehliyet sınavını zorlaştırmanın üstesinden gelir.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.