En Çok Tutulan 2. El Arabalar

En Çok Tutulan 2. El Arabalar

1 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Ülkemizde yaşamanın maliyeti, sürekli artan ve azalan dolar döviz kuru ekonomiyi şok ediyor, halkımızı ikinci el araçlara yönlendiriyor. Araştırmalar insanların yakıt tasarruflu, LPG içeren, düşük maliyetli araçları tercih ettiklerini göstermektedir. Ancak işler her zaman istedikleri gibi sonuçlanmaz. Büyük umutlarla ve 2. elden sonra hevesle alınan araba oto tamircisi bitiyor. Araç seçiminden sonra ince eleme ve sık dokuma ve detaylı araştırmalar yapılmalıdır.

Japon Grubu Araçları

Hem yakıt kullanımı hem de bütçe uygunluğu açısından en popüler araçlar arasındadır. Honda, Mitsubishi, Nissan, Mazda, Suzuki, Toyota en çok tercih edilen markalar arasında gözüküyor. Ancak Japon otomobilleriyle ilgili en büyük sorun şüphesiz sağlamlık. Kullanıcı şikayetleri yönünde, bu araç grubunun herhangi bir kazada kullanıcının büyük problemlere neden olduğu anlaşılmaktadır.

Alman Grubu Araçları

Ülkemizdeki en popüler araç gruplarından biridir. Sağlamlık, konfor açısından neredeyse kusursuz. En büyük sorunlardan biri, konfor ve dayanıklılığın elbette ucuz olmayacağıdır. Yüksek gelir grupları için Mercedes, BMW, AUDI ve Opel, Wolkswagen tercih edilmektedir.

Tofaş Araçları

Türkiye ‘nin Tofaş grubu belki de en çok tercih edilen gruptur, ancak eski büyük kitlelere dokunsa da. Genç ve yaşlı insanlar tarafından kullanıldığı tespit edilen bu araçlar, uzun yıllar ülkemiz yollarında hizmet vermektedir. Ancak, ülkedeki araçların fiyatı da araçların öfkesine yol açıyor. Araç yaşı 20-30 olmasına rağmen yüksek fiyatlar öne çıkıyor.

Amerikan Araçları

Olağanüstü şasi yapısı ve yüksek yakıt tüketimi ile bilinir. Ülkemizde çoğunlukla aile arabası olarak tercih edilmektedir. Özellikle Chevrolet araçları aileler için uygundur. İş dünyasında en çok tercih edilen araçlardan biri Chrysler marka araçlardır. Aşırı konfor ve dayanıklılık tercih edilir. Ancak, ABD’deki ucuz yakıt göz önüne alındığında, ülkemizde yakıt konusunda bir sorun olacağı açıkça ortaya çıkıyor. En çok arabaya ihtiyaç duyanlar elbette daha uygun fiyatlı araçlara yönelecekler.

İstatistiki Bölgelere Göre En Çok Satan İkinci El Araçlar

Akdeniz bölgesi: Ford Focus, Ford Fiesta Wolkswagen Geçidi

Doğu Anadolu Bölgesi: Fiat Fiorino, Ford Focus, Toyota Corolla

Ege Bölgesi: Fiat Linea, Fiat Fiorino, Dacia Sandero ile ilgili tarafsız yorumlar, yazılar, öneriler ve görüşler sağlar.

İç Anadolu bölgesi: Fiat Linea, Wolkswagen CC, Chevrolet Captiva

Karadeniz bölgesi: Fiat Linea, Wolkswagen Jetta, Wolkswagen Geçidi

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.