En Popüler Hybrid Otomobil Modelleri

En Popüler Hybrid Otomobil Modelleri

6 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Son yıllarda, otomobil üreticileri elektrikli taşıtlara odaklanmış, bu çalışmaların alt seviyesindeki hibrid teknoloji popülerliğini arttırmıştır. Bu artışın iki sebebi var; bunlardan ilki Paris iklim anlaşması, yani 2040’tan sonra sıfır emisyonlu araçlar haricinde, Avrupa yasaklı olacak ve üreticilerin alternatif enerji kaynaklarına dönüşmesine neden olacak.

İkinci önemli sebep, içten yanmalı motorlar tarafından üretilen enerji kaybıdır, bu nedenle motorlar istenen verimle çalışmaz. Elektrikli taşıtlarda kullanılan motorlarda daha az parça olacağından, daha az enerji kaybı olacak ve bu motorların verimini artıracaktır. İşte ana hibrit araba modelleri.

Toyota C-HR İlk Yerli Hibrit

Avrupalı ​​rakiplerinin geride bırakılması ve Toyota Hybrid’in C-H sloganı olma şekli Türkiye’de üretiliyor. Keskin çizgileriyle keskinliğini yansıtan araç, hem şehir hem de banliyö alanlarında rahatlık vaat ediyor. Şehirde 3,5 litre yakıt tüketen araç, 11 saniyede 0-100 km hıza ulaşıyor. Maksimum hız 170 km / s

Hyundai Ioniq

Ucuz ve ucuz araba etiketlerinden kurtulmayı hedefleyen Koreliler, tasarımdan başlayarak her şeyi değiştirmeye kararlı. KIA’nın satın alınmasından sonra, Avrupa’da daha fazla etki kazanmak için Hibrit üretimine yöneldiler. Şehirde 3.9 litre yakıt tüketen araç, 11.1 saniyede 0-100 km hıza ulaşıyor. En yüksek hızı 185 km / s’dir.

Lexus NX300

Toyota nın en iyi segment markası. Uluslararası arenada yeni favori.

Volvo XC90 T8

Volvo XC90 t8 Volvo, güvenlik söz konusu olduğunda akla gelen ilk markadır. En zorlu testleri başarıyla geçen Hybrid XC 90, 600 bin liradan 1 milyon liraya kadar fiyatları ile alıcılarını bekliyor. Ortalama 2,7 litre yakıt tüketen canavar 5,6 saniyede 0-100 km hıza ulaşırken maksimum 230 km / s hıza ulaşıyor.

Honda NSX

2017 yılında, NSX tasarımı ile dikkat çekmeyi başardı. 500 bin avroluk fiyat dudak olduğunu. Şehirde 10,3 lt yakıt tüketen aracın maksimum hızı 308 km / s’dir.

Porche Panamera E-Hibrit

Bir efsanenin doğumuna şahit oluyoruz. Takip eden yıllarda kendisi için bir isim yapacak, ancak fiyatı hala belirsiz. Ortalama 2,5 litre yakıt tüketirken, aracın maksimum hızı 4.6 saniyede 0-100 km ve 278 km / saate ulaşıyor.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.