Köpekler Arabalara Neden Havlar?

Köpekler Arabalara Neden Havlar?

3 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Sevimli dost köpeklerimizin davranışlarından bazıları bizi şaşırtır. Aslında, köpeklerin bize gösterdiği ve şaşırtdığı her davranışın arkasında bir mantık olduğunu bilmeliyiz. Başka bir deyişle, köpeklerin kendi varlıkları içerisinde yaptıkları herhangi bir davranış anlamsız veya nedensel değildir. Köpeklerle ilgili en merak edilen şeylerden biri neden arabada havladıklarıdır. İşte araba neden havlayan köpekler Sorunun cevabı.

Bu hareket içgüdüsel

Hepimizin bildiği gibi, evcil köpeklerin ataları kurttur ve bugün av köpekleri avlanma içgüdülerine sahiptir, ancak avlanma becerilerinin neredeyse tümünü kaybetmişlerdir. Köpeklerin arabalarda havlamasının nedeni budur. Köpekler, avcı içgüdüleri nedeniyle hareket eden her şeyi kovalama, yakalama ve havlama eğilimindedir. Bu yüzden bizim için ilginç olan bu davranış köpeklerin varlığının doğal bir parçası.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.