Mazot Pompası Arıza Belirtileri Nelerdir	?

Mazot Pompası Arıza Belirtileri Nelerdir ?

26 Ekim 2019 0 Yazar: Editör


Benzinli ve LPG'li otomobillerde benzin yakıt olarak kullanılırken, dizel otomobiller yakıt olarak dizel kullanır. Dizel araçlarda, bu dizeli motora pompalamak için bir dizel yakıt pompası kullanılır ve dizel bir otomobilin en önemli parçalarından biridir. Sürekli çalışan dizel pompa en sık rastlanan hatalardan biridir. Aracın sağlığı için hatayı erken tanımak ve en yakın servise gitmek önemlidir. Aksi takdirde, istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Dizel Pompa Arızalarının Sonuçları

Otomobillerde kullanılan tüm sistemler, bazıları çok uzun, bazıları ise daha kısa bir ömre sahip, bir ömürleri var. Dizel yakıt pompası da bir ömre sahiptir. Ömrünün sonuna yakın, Dizel pompa verimsiz başlayacaktır. Bu verimsiz çalışmanın bir sonucu olarak, aracınız normalden daha fazla yanacak ve cebinize zarar verecektir. Dizel araba motora ve motora doğru hareket etmesi için bir dizel pompasına ihtiyacı vardır, bu nedenle dizel pompanın tamamen arızalanması aracınızın motorunun yakıt kullanılmadığı, çalışamayacağı ve yolda durmaktan kaçınma anlamına geleceği anlamına gelir. Bu bir masraf olacak.

Dizel Pompa Arızasının Belirtileri

Arabasına aşina olmayan bir sürücünün dizel pompanın hasarını hemen fark etmesi beklenemez, ancak semptomlar zamanla artar. Soğuk çalıştırma sırasında motor çalışmaz ve gaz alırsa, bunun dizel pompanın arızalı olduğundan şüphelenilebilir. Rolanti'nin artması veya azalması veya araç durması durumunda, dizel pompası bunun nedeni olabilir.

Normalde kullanıldığından daha fazla gaz bastırma isteği varsa, tepe üzerinde bir çekiş problemi varsa, yeterince basınçlı hava, dizel pompanın arızasından kaynaklanabilecek olan pistonlara ulaşmaz. Normal şartlar altında, dizel pompanın sesi, arabaya giren ve sürücüyü rahatsız edecek bir ses değildir. Dizel pompa arızası durumunda, pompa normalde yayılan sesten daha fazla yayar ve kullanıcıyı rahatsız eder.

Dizel pompa eskisi kadar verimli çalışmadığı için pistonda etkin bir yanma olmaz. Verimli yanma olmaması emisyonları artırır ve otomobilin daha fazla yanmasına neden olur. Tüm bu belirtiler arabada görülürse, muhtemelen otomobilin dizel pompasında bir sorun vardır.

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.