Modifiye Parçaları Ve Dizayn

Modifiye Parçaları Ve Dizayn

1 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Çoğunlukla bugün kullanılan değiştirilmiş parçalararacımıza farklı bir boyut verme sürecidir. Aracımıza daha güzel bir dış görünüm kazandırıyor. Araç üzerinde farklı oyunlar oynayarak çok farklı bir model yaratılabilir. Ayrıca, aracın iç modifikasyonu adı altında yapılan performans değişikliklerinin eskisinden daha güçlü olması sağlanır.

Ancak akla gelen bir soru hangi parçaların modifiye edildiği  Değişiklik için gereken tüm parçalar ticari olarak temin edilebilir. Bu parçalar istenen yerlerden temin edilebilir ve değiştirilmesi uzmanlar tarafından yapılabilir.

Değişiklik için Hangi Parçalar Gerekli?

Ülkemizde yaygın olarak hemen her parça değiştirilmekte ve bu parçalar hemen her yerde bulmak mümkündür. Değiştirilecek aracın her bir parçası için yeni  özel parçalar vardır. Aracımıza uygun parçalar işinin ehli ustalar veya özel işletmelerde dikkatlice seçilmeli ve değiştirilmelidir.

Değiştirirken hangi parçalar kullanılır?

Değişiklik yapılırken, 2 tipte parçalar incelenir. Bunlar iç ve dış parçalardır.

Dış Modifiye Parçalar

Bu parçalar; Far kitleri ve xenon aydınlatma, Spoiler (rüzgarlık), Lastikler ve jantlar, Cam filmi ve birçok harici modifiye parça mevcuttur. Bu parçalar sayesinde aracınız daha iyi bir görünüme sahip olacaktır.

Far kitleri ve xsenon aydınlatması, orijinal far kitlerinden daha iyi aydınlanan ve gece görüşünü artıran, aracın değiştirilmiş bir parçasıdır. Ancak, genellikle uzun ve kısa ya da sadece kısa seçenekler vardır. Çok fazla aydınlatma olduğundan, yaklaşmakta olan sürücüyü gece rahatsız etmemek için uzun ve kısa olan xenon aydınlatma sistemi tercih edilmez. Genellikle sadece kısa versiyon tercih edilir. Ayrıca beyaz, sarı, mavi renk seçenekleri gibi hoş bir dış görünüm sağlar.

Spoyler, genellikle aracın arkasına ve üstüne takılan değiştirilmiş bir parçadır ve aracı daha seri kılar. Ayrıca, araç hızlandığında, rüzgarı araca verir. Spoyler sayesinde aracınızın kullanımı eskisinden daha iyi olacak.

Lastikler ve jantlar değiştirilmiş parçalar dış görüntünün önemli bir  kısmıdır. Her araç için farklı lastik boyutları için uygun jantlar vardır. Farklı jant şekilleriyle iyi bir görünüm sağlar. Hangi parçalar ile değiştirilir? çelik jantlar genellikle cevap olarak tercih edilir. Bu jantlar sayesinde tekerleklerinizin ağırlığı artar ve kullanım artar.

İç Modifiye Parçalar

Egzoz ve Hava Filtreleri, Chip Tuning (Beygir Gücü ve Tork Artırma), Blow-Off Vale (Turbo Motor Aktivitesi), Aracın iç değiştirilmiş parçaları gibi Nos (Nitro Oksit Sistemi) ve aracın performansını artırmak için aracınızı görünüm açısından güzelleştirin. Tüm bu modifiye edilmiş iç kısımlarda, aracınız daha sağlıklı ve daha sağlam hale gelir.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.