Motor Beyni Arızası Belirtileri Nelerdir?

Motor Beyni Arızası Belirtileri Nelerdir?

17 Ekim 2019 0 Yazar: Editör

Araçlarda, her bir bileşenin özel bir önemi vardır. Bu önemli parçalardan biri motor beynidir. Motor bilgisayarı, yerleşik bilgisayar sisteminin en önemli bileşenidir. Diğer parçalarda olduğu gibi, motor bilgisayarında arızalar meydana gelebilir. Motor bilgisayarı arızalandığında bazı semptomlar ortaya çıkmaya başlar. Bu noktada araba Motor beyni konusunda önem kazanıyor.

Motor Beyin Arızası Belirtileri

Bu semptomların en önemlisi başarısızlık lambalarıdır. Arıza lambaları sebepsiz yere yanarsa, büyük olasılıkla motor bilgisayarı arızalıdır. Bu hatanın belirtilerinden biri, aracın dengesiz çalışması veya bazen sorunsuz çalışması ve bazen çok büyük problemlerle çalışmasıdır. Araç başka bir sebeple sürekli olarak duruyorsa, motor bilgisayar arızasının bir belirtisidir. Fakat; Ateşleme sistemi ekipmanı ile ilgili bir sorun yoksa, bu belirti motor beyin arızasından kaynaklanmaktadır. Ateşleme sistemi donanımı arızalıysa, araç göstermeyi durdurur. Motor bilgisayarı arızasının belirtilerinden biri, araç bilgisayarında oksidasyon veya yanmanın ortaya çıkmasıdır. Aynı zamanda, araçta yanma kokusu hissedilmeye başlar.

Araç normal performansa sahip değilse, performans düşerse ve araç çekişi düştüğünde motor beyin yetmezliğinin bir belirtisidir. Araç yakıt tüketiminde makul olmayan bir artış varsa, bu belirtilerden biridir. Normalden farklı olarak, araç daha fazla gürültü ve sarsıntılı çalışıyorsa motor arızalanabilir. Devridaim durumunda hızla hareket ederken araç aniden durursa, bu hatanın bir belirtisi olabilir. Araç OBD’ye bağlandığında, bağlantı sorunları varsa ve sonradan kopmalar varsa, motor bilgisayarı arızalıdır.

Motor Bilgisayarı Arızası

Araçta bir motor bilgisayarı arızası durumunda, genellikle onarımlar yapılır. Bununla birlikte, bazı durumlarda çıkıntılı kısımlarla da yedeklemeler yapılabilir. Elbette, maliyetler bu noktada dikkate alınır. Bunun nedeni, motor kontrol ünitesinin sıfır orijinal parçaya mal olmasıdır. Bu nedenle sorunu çözmek için tamir yapılması tercih edilir. Onarım işlemi sorunu çözmezse, beyin sökülür ve araca takılır. Motor bilgisayarı arızası belirtileri durumunda, araç derhal servise götürülmeli ve gerekli kontrollerin yanı sıra onarım ve montaj işleri yapılmalıdır.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.