Mtv Sorgulama

Mtv Sorgulama

20 Ekim 2019 0 Yazar: Editör

Motorlu taşıtlar vergisi, Karayolu Trafik Kanununa göre trafikte kayıtlı motorlu taşıtları ve Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne kayıtlı uçak ve helikopter liman veya belediye siciline kayıtlı ve kayıtlı motorlu su taşıtları vergileridir

Araç sahipleri Motorlu Taşıt Vergisi’ni (MTV) yılda iki kez öderler. Bu vergi sadece motorlu taşıtlar ve motosikletler için değil, uçak helikopterleri ve motorlu su taşıtları için de geçerlidir. Bir ödeme Ocak ayında, diğeri Temmuz ayında yapılır.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ ÖDEMESİ NEREYE YAPILIR?

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri aracın bağlı bulunduğu il ya da ilçe vergi dairelerine yapılmaktadır. Aynı zamanda anlaşmaları bankaların online bankacılık ve mobil bankacılık hizmetleri üzerinden de MTV ödemeleri gerçekleştirilebilir.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.