Segmentine Göre Araçlar Ve Fiyatları

Segmentine Göre Araçlar Ve Fiyatları

4 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Dünya çapında çok fazla araba marka ve model Bu araçlar kullanımlarına göre şubelere ayrılmaktadır. Suv, otomobil, minibüs, minibüs, ticari, özel gibi birçok şubeye ayrılmıştır. Özel araçlar yine alt dallara ayrılmıştır.

A sınıfı arabalar

Avrupalı ​​ve Uzak Doğu üreticileri tarafından tercih edilen A sınıfı araçlar, gençlerin ve araç kullanmaya yeni başlayanların tercihidir. Küçük olduğu için şehirde kullanım için daha uygundur. Park sıkıntısını en aza indiren bu küçük arabalar, yakıt tutukluklarıyla ünlüdür. Sınıf kesinlikle tercih edilir. Bu A sınıfı otomobillerin ortalama fiyatları yaklaşık 60.000 TL’den başlıyor. Diğer sınıf araçlara göre özelliklerine ve benzin kullanım oranlarına göre çok ekonomiktir.

B Sınıfı Arabalar

Son yıllarda daha belirgin hale gelen bu sınıf, diğer sınıflardan daha uygun fiyatlı olma tercihini arttırdı çünkü sınıf A’dan daha büyük. Bu araçların güvenlik ekipmanı multimedya ekipmanında kendini geliştirdi. B sınıfı otomobiller, diğer sınıflara göre avantajlı boyutlara sahiptir ve şehir içinde kullanımını kolaylaştırır. Gençler ve çekirdek aileler tarafından tercih edilen bu otomobiller, diğer otomobil markaları arasında rekabete de yol açıyor. Ortalama 70.000 TL civarında başlar. Bu düşük yakıt tüketen araçlar, tam şehir hayatı için uygundur.

 

C Sınıfı Arabalar

Bu segment dünya çapında markalar arasında en rekabetçi sınıftır. Bu segment için hemen hemen her otomobil markası sergilenmektedir. C sınıfı otomobiller için iki gövde tipi vardır. Sedan ve hatchback şasi tiplerinde mevcuttur. A ve B sınıfı otomobillerden daha geniş olan bu segment sadece otomobilin genişliği değil aynı zamanda yüksek konfor olanakları ile de dikkat çekiyor.

A ve b sınıfı araçlardan yakıt olarak daha fazla yakıt tüketen bu segment, yüksek performansıyla da dikkat çekiyor. Yaklaşık 75.000 TL’den başlayan bu segmentte, güvenlik sistemleri bakımından a ve b segmentli araçlardan daha ileri düzeydedir. Ayrıca 2. el piyasasında tercih edilen segmenttir.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.