Şehir Kirliliğini Engellemek İçin Geç mi Kaldılar?

Şehir Kirliliğini Engellemek İçin Geç mi Kaldılar?

27 Kasım 2019 0 Yazar: Editör

Şehir Kirliliğini Hindistan azaltmaya çalışıyor.2018 Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verileri Yeni Delhi Dünyadaki en kirli 10 şehir arasındaydı. Şehirde nefes almak bile sıkıntılı hale geldi. İnsanlar maskelere bürünüyor. Bu durum, son üç yılın en yüksek seviyesine ulaşan ve çok ciddi olan kirlilik nedeniyle okulların kapatılmasını sağlamıştır. Hindistan, bu sorunun üstesinden gelmek için, çoğunlukla araçların neden olduğu çevre kirliliğine trafikteki araç sayısını kısıtlayarak çözüm bulmaya çalışmıştır.


Hindistan Şehir Kirliliği

Araçlardan yayılan egzoz gazları çevreye zarar vermeye devam ediyor. Şehir Kirliliğini azaltmanın aksine bazı şehirlerde ciddi seviyelere ulaşmış, bir çözüm bulunmadığı için geri dönüşü olmayan zararlara neden olmuştur. Yeni DelhiÇevre sorunları nedeniyle en kirli şehirler arasında. Yetkililer bu duruma  ağır önlemler almaya başladı.

Hintli yetkililer tarafından alınan önlemlere göre, kamu araçları hariç şehirde ki araç sayısı kısıtlanacak. Haftanın bazı günlerinde  tek plakalı araçlar, kimi günlerindeyse  çift plakalı araçlar   yollara çıkacak. Böyle bir uygulama ile her gün yaklaşık 1,2 milyon araç trafikte olmayacak. Bu yöntemin çevre kirliliğini ne kadar azaltacağını bekleyip göreceğiz.

 

DİKKAT! Sorumluluk reddi beyanı:

aracsorgulama.org’da Yer alan haber,bilgi ve materyaller sadece bilgi amaçlıdır.Bilgilerin doğruluğunu aracsorgulama.org asla onaylamaz. Bu konu ile ilgili Doğabilecek sorumlulukların tamamını reddeder. aracsorgulama.org’a giren herkes ret beyanını kabul etmiş sayılır.